Anime Listesi

{{ page.title }}

Bu yazımda belirteceğim animeler izlemiş olduğum animelerdir ve sıralaması kişiden kişiye değişeceğinden sıralama yapmıyorum. Bu Listede en çok bilinen one piece, dragon ball, naruto gibi animeleri koymayacağım.

.hack//Sign

Hack Sign Anime

İkinci izlediğim animedir ve beni derinden etkileyen animelerin arasında yer alır. Tsukasa isimli bir çocuk uyandığında nerde olduğunu bilmediği bir yerde kendini bulur ve buranın neresi olduğunu çözmeye çalışırken tanışacağı arkadaşları ile yeni maceralara atılacaktır.

Heroic Age

Heroic Age anime

Geçmişte Altın ırk olarak bilinen en üstün ırk bulunduğu evreni terk edip diğer evrenlere gitmeden öncek bütün evrene gelin çağrısını yaptı. Bu çağrıya sadece kahraman ırkı , gümüş ırkı ve bronz ırk yanıt verdi. Altın ırk evrenden ayrılmadan önce son anda demir ırk ( dünya ) da bu çağrıya yanıt verdi.

Dünya gezegeni ise demir ırk olarak adlandırılırken yok olmanın eşiğindedir ve soyları tükenmektedir.Altın ırkın kehanetinde dünyayı kurtaracak bir insan vardır. Bu insanı bulmak için Prenses Deianeira evrene yolculuk yapar ve Altın ırkın bu evreni tek etmeden önceki gezegenine varırlar. Orada age adında bir çocuğu görürler.Age insanlığın kurtarıcısı mı olacaktır yoksa sonunumu getirecektir.

3-gatsu no Lion

3 Gatsu no lion anime

Rei kiriyama 17 yaşında tek başına yaşayan ve Ailesini kaybetmiş profesyonel bir shogi oyuncusudur. Ailesni küçükken kaybettiği için evlatlık olarak bir ailenin yanında yaşar fakat bir süre sonra bu ailenin çocukları geçinemez. Bir süre sonra ise tek başına bir eve çıkar fakat çıktığı ev tek bir odadır ve yatak ve dolap dışında bir eşyası yoktur.

Rei ileride Kawamoto kardeşler; Akari, Hinata ve Momo ile tanışır ve her ne kadar uzak durmaya çalışsa bile buna engel olamaz. Daha önce kimseden görmediği sevgiyi bu kardeşlerden görmüştür.

Ajin

Ajin anime

Ajinler ilk kez afrikada görülmeye başlayan yarı insan ve ölemeyen varlıklardır. Günümüzde sayıları çok azdır ve insanların arasında gizlenmektedirler. Eğer yakalanırlarsa devlet onların üzerinde deneyler yapacağından başka sansları yoktur. Bir lise öğrencisi olan ana karakterimiz bir gün yolda araba altında ezilir ve insanlar onun ajin olduğunu anlar. Artık Ana karakterimizin hayatı normal olmayacaktır.

Steins Gate

Steins Gate anime

Şahane bir bilim kurgu olan steins gate izlemeyenler varsa kesinlikle izlemesini tavsiye ederim. En sonunda kendi kendinize ben ne izledim ya ? bu süperdi diyeceksinizdir. Steins gate kendi geçmişlerine mikro dalga fırın aracılığı ile mesaj göndermeyi başaran bir grubu anlatıyor fakat işin içine paralel boyutlarda girince ortalık gittikçe karmaşıklaşmaya başlıyor.

Dimension W

dimesion w anime

Gelecekte dünyada enerji sorunu çözülmüştür.Bütün araçlar artık bobinler ile çalışmaktadır. Fakat bazı kişiler yasa dışı bobin ürettikleri için Ana karakterimiz Kyoma kendisine gelen bu tarz (kaçak bobinleri yapanları yakalama gibi) işleri yapmaktadır. Fakat bir gün sıra dışı bir robot ile karşılasır ve Tıpkı bir insana benzeyen , hareket eden , konuşan bu robot bobin ile çalışmaktadır. Bu robot Kyoma’nın hayatını değiştirecektir. Geçmişte yaşamış olduğu önemli olaylar ile tekrar karşılaşacaktır.

Chu Feng: B.E.E

Chu feng bee anime

Her ne kadar fazla ilgi görmemiş olsada (6 bölümünden sadece 5 bölümü türkçeye çevrilmiş bir seridir) bana göre bu seride izlenmesi gerekenler listesindedir. Ana karakterimiz bir gün alışveriş merkezinde bir terörist saldırısının ortasında kalır ve öldürülmek üzere alışveriş merkezinin çatısına çıkartılır. Tam öldürülmek üzere iken gökten arıya benzeyen bir kadın gelir ve onu kurtarır. Karakterimizin sıradan hayatı bundan sonra değişecektir.

BOT Benson Topluluk kurucusu ve bir yazılımcı.