/ YAŞAM
  1. Yaşam
  2. Çözülmeyi Bekleyen sırlar

Çözülmeyi Bekleyen sırlar

Dünya var olduğundan beri gerek bizlere, gerek diğer canlı formlarına ev sahipliği yapmış koca bir gezegen statüsündedir.

Milyarlarca yıldır var olmasından dolayı geçmişinde büyük sırları bırakmıştır. Bazı sırlar deşifre olmuş bazıları ise hala gizemini korumaktadır.

İşte o sırlar ve detaylar;

Çığlık Atan mumya

Bu mumyanın iç organları hala vücudun da duruyor. Mumyalı cesetler de pek rastlan bir şey değildir bu. Fakat ağzı açık sanki acı çekercesine duruyor. Suratı da meymenetsiz. Sanki cinayet işlenmiş gibi.

Nuh Dönemine Ait Pil

1938 yılında bağdat da bir alman tarafından bulunan pil, 3 santimetre boyundaki toprak bir kabın içine monte edilmişbir bakır silindir, onun etrafındaki demir çubuk ve testinin ağzını kapatan asfalttan oluşan bu nesneyi dünyanın eski pili olarak tanımlandı. Peki bu pil ne işe yaramıştı? 2 bin yıl önce dünya üzerinde elektrik keşfedilmiş miydi? Bunlar hala gizemini koruyan sırlar arasında.

Piri Reis’in Haritası

1513 yılında piri reis tarafından çizilmişbu harita, modern teknoloji ile zor zar çizilebilecek sınır çizgilerini adetatepeden kuşbakışı görüp te çizmiş gibi. İlginç olan ise güney kutbunun haritaçizildikten asırlar sonra 1818 de keşfedilmesidir. Yabancılara göre Türk gemicipiri reis, uzaylılardan yardım almıştır.

Kristal kuru kafa

1000 yıl öncesine ait olan ve mayadöneminde yapıldığı öne sürülen bu kuru kafa,tek bir blok kristal üzerineyapılmıştır. Nasıl yapıldığı hala çözülemeyen bu kuru kafanın altına vurulan ışık, direk göz çukurlarından yansıyor. Bu teknolojinin bu blok üzerine yapılması günümüz teknolojisiyle bile mümkün olmadığı öne sürülüyor.

Oliver Cromwell’in kayıp kafatası

1600 yıllarda monarşik yapıyı İngiltere de tek başına bitiren bir isim. Doğal nedenlerden dolayı öldükten sonra monarşiksistem tekrar kurulmuştur. İngiltere kralı II.charles tarafından mezarı kazılarak ölen oliveri tekrar öldürme emri vermiştir. 12 saat ipte asılı tutulduktan sonra başının kesilmesi emredilmiştir.

Daha sonra Cromwell’in kellesi müze tarafından devralındı ve bir koleksiyoncuya satıldı. Kellenin son sahibi 1957 yılında ölünce oğlu kelleyi saklamak istemedi ve gömmek için uygun bir yer aradı. Başı gömmek için 3 yıl yer arayan aile sonunda bunu gerçekleştirebildi. Şuan ise 2 kişi kellenin yerini biliyor.