/ TEKNOLOJI
  1. Teknoloji
  2. Gerçekten Esinlenerek Yapılan 10 Oyun Karakteri

Gerçekten Esinlenerek Yapılan 10 Oyun Karakteri

Dünya üzerinde birçok tanınan oyunda bazı ünlü karakter tıpkı geçekleri gibi görünmektedir.

Dünya üzerinde popüler oyunlarda kullanılan karakterler aslında gerçekleriyle örtüşmekte,onların bazılarını öyle oyunlarda gördük ki “aa bu ne kadar benziyor” dediğiniz o karakterler aslında o ünlüden ilham alınarak yapılmış oyun karakterleridir.

True Crime Streets Of La

Sanki tahmin ettiğinizi duyar gibiyim evet arkadaşlar bu karakter Amerikalı siyahi rap yıldızı Snoop Dogg ‘a ait karakterin yer aldığı oyun ise Activision tarafından kullanıcılarına sunulan true crime streets of la oyunudur.

Resident Evil 5

Oyunumuzun adı Resident Evil 5 hayatta kalma-korku türü oyundur.Türünün 7inci örneği olan bu oyun karakteri aktrist Michelle Van Der Water ‘ dan esinlenerek yayınlanmıştır.

GTA San Andreas

Oyundaki aktif rolu resimden de görüldüğü üzere polis olan bu karakterin esinlenildiği kişi ise renkli kişiliği ile bilinen ABD ‘ li sinema oyuncusu Samuel L Jackson ‘ dır.

GTA 5

Oyunun çıkacağını duyurdukları zaman reklamlarda yer alan bu bayanın aslında günümüzde fazlasıyla bilindiğini çoğumuz anımsadık ama bir türlü dilimizin ucuna gelmedi. Dilimizin ucuna gelmeyen o karakter aslında ABD ‘li oyuncu ve model Kate Upton.

Oyunun troll karakterlerinden olan Trevor evet onunda gerçekte bir karşılığı , esinlenildiği birisi var bu kişi 42 yaşındaki ABD‘li oyuncu Steven Ogg‘ dur.

Battlefield 4

Bir nişancı oyunu olan Battlefield 4′te Huan Shuyi adında gizli ajan göreviyle bulunan bu karakter Asya‘lı oyuncu Jessika Van‘dan esinlenerek yapılmıştır.

Assassin’s Creed

Bir aksiyon macera türü olan Assasins’s Creed video oyununda yer alan karakterin adı Lucy Stillman oyundaki rolü genetik araştırmacı oyunda sık sık karşımıza çıkmasıyla bilinir ve oyunun olmazsa olmazlarındandır.Oyundaki bu karakter ise yaşamdan ABD ‘li oyuncu Kristen Bell‘den esinlenerek yapılmıştır.

Call Of Duty World At War

Birinci şahış nişanscı türü oyunlardan olan COD oyununda ki karakterin adı Victor Reznov oyunda Kızıl Ordu Takım Lideridir. Gerçek hayatta karşılığı ise İngiliz aktör ve yönetmen Gary Oldman ‘dır.

Beyond Two Souls

Sadece oyun konsollarına özel geliştirilen bu oyun drama,aksiyon-macera oyunudur.Oyunda geçen karakterin adı Nathan Dawkins‘dir.Gerçekten alınan kişi ise örümcek adamdan tanıyacağımız adam ABD’li sinema oyuncusu Willem Dafoe dur.

Call Of Duty

Nişancı türü aksiyon video oyunu olan Call Of Duty içerisinde İngiliz takımını komuta eden yüzbaşı Kpt. Price gerçek hayatta esinlenilen kişi geçtiğimiz yıllarda 62 yaşında ölen John McAleese ‘ dir.