/ YAŞAM
  1. Yaşam
  2. Sosyal Medya düşüncem Hiç değişmedi

Sosyal Medya düşüncem Hiç değişmedi

Peki bu makalemi neden yazıyorum? yada, Neden yazma gereği duydum? Bu soruların cevabını birlikte arayalım.

Kısaca bir özet geçeyim. Sosyal medya aile kavramını ve arkadaş kavramını kökten değiştirecek bir paylaşım platformu! evet doğru. Geçenlerde misafirliğe gittiğim bir ailede 3 yaşında ki kızların dan tutun anneye babaya hane içinde ki herkesin elinde bir telefon ve telefonlarda girilen şey ise facebook du. Misafirlikte toplasan 4 saat kadar kalmışımdır fakat konuşmamız sohbet etmemiz en fazla 45 dakika sürmüştür. O da toplasak tabi. Bunun üzerine aileye sordum bunu bir sosyal deney olarak varsayın arkadaşlar.

Dedim ki; Neden facebook’a bu kadar bağlısınız? Aldığım cevap ailenin annesinden geldi. İşte o müthiş cevap; Oturduğum yerden lafı bir koyuyorum, taaa fizan da ki alınıyor güceniyor. Oldu.

Bu kadar bağlanmak bu kadar insanların evlerine girip dedikoduya ortak olmak ve ona bu kadar yardımcı olmak bir site için ne kadar kolay bir hale geldi merak etmiyor değilim.

Şimdi size garip bir haber daha! Gerçi sosyal medya ile içli dışlı olan insanlar bunu çoktan öğrenmişlerdir ama söyleyeyim yine. Bu makaleyi yazmamda ki asıl nedenlerden biriside buydu çünkü. Whatsapp denilen Fecebook uygulaması şimdide kullanıcılarının bilgilerini facebook ile paylaşacakmış. İnsanların fotoğraflarını telefon numaralarını herkese açık hale getirip üçüncü kuruluşlara ve diğer insanlara paylaşacakmış. Arkadaşlar sevgili okurlarım. Bunlara meydan bırakmayın. Engelleyin.

Şimdi sırada ise bu paylaşımı kapatmanın bir yolu var, onu nasıl yaparız aşağıdaki adımları izleyin;

  1. Ayarlara girin
  2. Hesap
  3. Bu bölümde yer alan en alttaki Hesap bilgilerimi paylaş seçeneğindeki işareti kaldırmanız gerekiyor.