Sürücüleri ve Yardımcı Programları Yüklemek

{{ page.title }}

Bir bilgisayar satın alırken veya bilgisayarını formatladığınızda farketmişsinizdir.

Bilgisayarındaki bazı özellikler işlevlerini tam olarak yerine getirememektedir.Bazen ekrandaki yazılar zor okunuyor. Bazen ise oyunlara girdiğinizde çok düşük fps alıyorsunuz.Bunların genellikle sebebi bilgisayarınıza driverlarınızın kurulmamış olmasıdır.

Bilgisayarınızı satın alırken genellikle yanında driverların olduğu bir cd ile gelmektedir. Bu cd ile driverlarınız kurabilir ve bilgisayarınızı rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Fakat bazen bilgisayarın yanında gelen driverlarda tam olarak bilgisayarın bütün işlevselliğini kazandırmaına yardımcı olmaz.Bunun sebebi ise bilgisayarın yanında gelen driver cd sinde temel sürücülerin bulunmasıdır.Geri kalan sürücüleri güncel olarak internet üzerinden indirmenizi ister ve bu sağlıklı olan yöntemdir.

Sürücü Kurulumu

Bilgisayarınızdaki sürücülerde bir sorun olup olmadığını anlamak için çok basit yöntem ile bunu anlayabilirsiniz.

Bunun için öncelikle;

  1. Bilgisayarım
  2. Sağ Tık Özellikler
  3. Aygıt Yöneticisi

sekmesine giriniz. Bu bölüme girdikten sonra istediğiniz aygıtın sürücüsünü kaldırabilir , tekrar kurabilir veya yüklenmemiş bir sürücüyü bu bölümden yükleyebilirsiniz.

Sürücüsünü yüklediğiniz bir aygıt var ise onun üzerine çift tıklayın.Sürücüsünü yüklemiş olduğunuz aygıtın adına tıklayınız.

  1. Sürücü sekmesi
  2. Sürücüyü güncelleştir

bölüme giriş yapın.Karşınıza çıkan listeden veya belirli bir konumdan yükle seçeneğini seçiniz.Karşınıza çıkan seçeneklerde ileri , ileri diyerek gidin ve sürücü dosyalarını daha önceden kopyaldığınız yeri bulunuz.Uygun olan sürücünün adı göründüğü zaman ileriye tıklayınız.En son olarak Finish butonuna basarak bilgisayarınız yeniden başlatınız.

BOT Benson Topluluk kurucusu ve bir yazılımcı.