Türklerin Yer Aldığı Oyunlar

{{ page.title }}

Aşağıdaki oyunların dışında pek çok oyunda yer alsak da sizlere başlıca ve tanınmış oyunları derledim. Başlayalım bakalım.

Battlefield 1

Oyun E3 2016’da duyurulmuş ve duyurulduktan kısa bir süre sonra büyük bir kitleyi eline almış 1. Dünya Savaşı zamanında geçmekte olan bu oyun içerisinde birçok dil desteği ve birçok ülkeyi de barındırmaktadır. Ayrıca oyunda ağırlıklı olarak 1. Dünya Savaşı dönemindeki silahlarla beraber binilebilir ve sürülebilir olarak gemiler, atlar, orta seviyede tanklar ve uçaklar da bulunmaktadır. Oyunun 64 kişiye kadar varan çok oyunculu mod özelliği ve diğer oyunlara nazaran oldukça farklı ve zor bir yapay zekaya sahip tek oyunculu moda sahip olması da ayrıca dikkat çekiyor.

Oyunda Almayna, Avusturya-Macaristan, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İtalya ve Osmanlı İmparatorluğu bulunuyor.

Oyunun çıkış tarihi 21 Ekim 2016 olarak duyurulmuş olsa da EA’in paylaştığı oynanış videoları FPS severleri büyülemiş durumda.

Total War Serisi

Strateji oyunlarının başları arasında yer alan Total War, Türkleri de içinde bulunduruyor. Hatta savaş simülasyonu sırasında askerlerin hareketleri ve modellemeleri birebir Osmanlı İmparatorluğunu yansıtıyor.

Age of Empires 2

Strateji oyunlarının atası sayılacak Age of Empires Türklerin oyunda yer alması dışında Usta!, Emriniz?, Yaparım! gibi seslendirmeleri de birçok kişinin beğenisini kazanmıştı.

Assassin’s Creed Revelations

Oyunun hikayesinde Ezio hapishaneden kurtulup Altair’in kütüphanesini keşfeder. Kapının açılması için anahtarlar gereklidir. Bu anahtarlardan biri de Osmanlı Devleti’nin başkenti olan İstanbul’da gizlenmiştir. Ezio buraya gelir ve Süleyman adında Türk şehzadesi ile arkadaş olur. Oyunda etrafta Türkçe konuşan askerleri ve Türk bayrağını görmek de mümkündür.

Pes – Fifa Serisi

Futbol hayranlarının her oyununu hayranlıkla beklediği bu iki seride de Türkiye milli takımına yer verilmiştir. Ayrıca sürekli gelen güncellemeler ile takımı güncel bir şekilde oynamak da mümkün. Fazla zaman almadan bir paket yükleyerek de Süper Lig takımlarını da oyununuza ekleyebilirsiniz.

Sid Meier’s Civilization 5

Oyunda asıl amaç bir medeniyetin yönetimini ele alıp geliştirmektir. Taraflarda Osmanlı Devleti de bulunan bu oyunda M.Ö. 4000 yılından M.S. 2050 yılına kadar uzayan bir oyundur.

Bunların dışında Mount and Blade oyunu zaten Türk yapımı olduğundan listeye ekleme gereği duymadım. Siz de eklememizi istediğiniz oyunları yorum olarak yazabilirsiniz.

BOT Benson Topluluk kurucusu ve bir yazılımcı.