Youtube Reklam Alma

{{ page.title }}

Youtube dünyanın en çok video izlenen platformlarından biridir. Her ne kadar youtube benzeri rakip websiteleri olsa bile hiçbir zaman youtube kadar başarılı olamamışlardır. Peki bu kadar büyük bir platform ne ile ayakta kalıyor ? belki de birçok kişinin en merak ettiği şeylerden biride biridir. Youtube gelirinin neredeyse tamamını reklamlar ile sağlamaktadır.

Reklamverenler ile yayıncılar sayesinde kendisini daha da zengin etmektedir. Reklamveren reklamlarını verip ve youtube ücretin karşılığını alır.Daha sonra yayıncılar bu reklamları kendi kanallarında yayınlarlar. Youtube da belirli bir miktar komisyon alarak size tıklama ve görüntülenme başına belirli bir ücret vermektedir.

Youtube Reklam Almak İçin Neler Yapılır ?

Youtube reklam almak için öncelikle bir youtube hesabınız olması gerekir. Youtube hesabınıza giriş yaparak. İçerik Stüdyosu bölümüne tıklayınız. Daha sonra Sol menüde yer alan kanal bölümüne tıklayarak oradan da para kazanma bölümüne tıklayarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Youtube Reklam Alma

Gördüğünüz gibi youtube reklam almak için öncelikle İlk olarak YouTube İş Ortağı Programı şartları bunu okuyup kabul etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise bir adsense hesabınız var ise direk o adsense hesabını kanalınıza bağlayabilirsiniz ama yok ise ozaman bu bölümden adsense için istekte bulunmanız gerekmektedir. Adsense ile reklamları yayınlayıp ödeme alacağımız için bu çok önemlidir. Para kazanma tercihleri bu bölümde ise yayınlayacak olduğunuz videolarınızda video sayfalarının hangi bölümlerinde yayınlamak istiyorsanız o bölümleri seçiyorsunuz.

Son olarak son 12 ayda 4.000 saat izlenmeniz olması ve en az 1000 aboneye sahip olmanız gerekir. Bütün şartları yerine getirdikten sonra Otomatik olarak kanalınız incelenmeye alınır ve eğer bütün şartları ve ihlalleri sorunsuz yerine getirmeye uygun iseniz kanalınız reklam vermeye onaylanacaktır. Böylelikle artık reklamlar üzerinden para kazanmaya başlayabileceksinizdir.

BOT Benson Topluluk kurucusu ve bir yazılımcı.