ZombiRock Neden Kapandı ?

{{ page.title }}

Zombi Rock Neden kapandı bu soruyu soranlar yazımızda cevapları bulacaklardır.

Öncelikle neden kapandığından bahsetmeden önce o güzel yıllara bir geri dönüş yapalım. ZombiRock hepimizde farklı bir anı, farklı bir tat bıraktı.Kimimiz çok sevdi.Kimimiz bu nasıl oyun dedi fakat sonradan güzel olduğunu anladı.

İftaiyeci , Gitarist , Forvet , Beyzbolcu , Boksör 5karakter ve şimdiye kadar hiçbir oyunda göremediğimiz bu oynanış şekli birçok hayranını üzüntüye bıraktı. Şuan bile birçok kişi hala oyunun açılması forumlara yazı yazarak veya yapımcı şirkete mailler atarak oyunun açılmasını çok istiyorlar.

ZombiRock Nasıl Bir oyundu ?

ZombiRock kendi karakterinizi tasarlayarak 5 tip özel karakter ( İftaiyeci , Beyzbolcu , Gitarist , Forvet , Boksör ) arasından birini seçip her birinin farklı kullanım şekliyle ve oyunun farklı modları ile eğlencenin dibine vuran bir oyundu.Zombi İstilası Modu,PVP Modu,Aşçı Boss Modu gibi birçok modu bulunmaktaydı.

Gitarist karakteriyle uzaktan vuruşlar yaparken Boksör karakterinizle yakın dövüşe girmeniz gerekiyordu.İtfaiyeci karakteriyle hem uzak dövüş hemde savunma kalkanı yaratarak birçok oyuncunun sevdiği bir karakter tipi olmuştu.Forvet ise özelliklerinden biri bulunduğu alandan diğer alana yatay ters takla ile saldırı yapması sebebi ile aslında hem uzak dövüş hemde yakın dövüş diyebiliriz.

ZombiRock Neden Kapandı ?

Bunu duyduğumuz zaman birçoğumuz inanmadı,inanamadı veya inanmak istemedi.Bu kadar çok sevdiğimiz bir oyunun kapanması bizler için şoke edici bir etki yaratmıştı.Yapımcı Firmanın ( BRAWL BUSTERS ) Kapatma kararı alması sebebiyle zombi rock oyunu bir daha açılmamak üzere kapatıldı.

Yapımcı Firma Neden Kapatma Kararı Kaldı ?

Ortada birçok söylenti bulunmakta olup kimisi oyundaki son zamanlardaki artan hileler ( hız hilesi ) gibi bunları önleyemediğinden kapandığını söylüyor.Diğer bir kısım ise oyuna gösterilen çok fazla ilgi olmadığından (tutmadığından)kapandığını söylüyor.

Aşağıda JoyGame Firmasının ZombiRock oyunun kapanması ile ilgili yazdığı bir yazı mevcuttur.

  1. ZombiRock Online Kapanış Tarihi 29.12.2013 tarihidir.
  2. 06.12.2013 Tarihi itibarı ile ZombiRock Nakit satışları durdurulmuştur. Lütfen bu tarihten sonra alım yapmaya çalışmayınız.
  3. Oyunumuzun kapanış nedeni bir süredir yapımcı firmadan alınamayan destek ve Yapımcı firmanın oyunu kapatmak istemesidir. Bu karar yapımcı firma teklifi üzerine alınmıştır.

Görüldüğü üzere JoyGame firmasının da söylediği gibi yapımcı firmanın oyunu kapatmak istemesi ve yapımcı firmadan destek alamamalarıdır.Eğer bir gün olurda ZombiRock oyunu tekrar beta veya başka türlü geri dönerse birçok oyuncu bu habere sevinecektir ve zaten başta var olan kitlesi tekrar oyuna başlayacaktır.

BOT Benson Topluluk kurucusu ve bir yazılımcı.