CSGO Bunny Kodu – Bunny Nasıl Yapılır ?

{{ page.title }}

CSGO üzerinde bunny yapmak bazen çok keyifli, bazen ise çok keyifsiz olabilir. Bunny yaparak varacağımız hedefe çok daha kısa sürede gideriz. Bu şekilde size oyunu daha kolay bir şekilde kazandırabilir. Bunny Yapmak bazı sunucularda serbest olmasına rağmen , bazı sunucularda da yasaktır. Bunny Kodunu rekabetçi oyun modunda çalıştıramazsınız.

Offline Botlara Karşı Bunny Yapma Kodu

Botlara karşı oynarken nasıl bunny yapacacığınızdan bahsedeceğim.Bunny yapmak için öncelikle oyuncu konsolunu açıp sv_cheats 1 yazmanız gereklidir. Bu şekilde artık sunucu tarafına gerekli olacak komutları yazabilecek ve bunny yapmaya başlayabileceğiz. Oyuncu konsolunu açıp sv_cheats 1 yazdıktan sonra aşağıdaki komutu yazmamız gerekir.

sv_autobunnyhopping 1

Oyuncu Konsoluna sv_autobunnyhopping 1 yazarsanız otomatik bunny yapmayı aktifleştirmiş olursunuz. Eğer aynı komutu yazıp sonuna 1 yerine 0 koyarsanız otomatik bunny yapmayı kapatmış olursunuz. Botlara karşı kendi offline sunucumuzdan komutumuzu aktifleştirdiğimizde artık sunucuda bulunan herkes bunny yapabilir.

CSGO Bunny Nasıl Yapılır?

Bunny Nasıl Yapılır ?

Bunny yapabilmek için sunucu tarafında bir takım komutların aktif edilmesi gerekir. Sunucu tarafında komutlar aktif edildikten sonra bunny sadece A , D , space (boşluk – zıplama tuşu)  ve mouse kullanılarak yapılır. BunnyHop adından da anlaşılacağı üzere Tavşan Zıplaması olarak nitelendirilir.

Bunny yapabilmek için öncelikle bir kez **W** tuşuna basmamız gerekir. Bunun sebebi ilk başlangıç da biraz hız kazanmak istememizdir. 1 kez W tuşuna basmamız bize yeterli olacaktır. W tuşuna 1 kez bastıktan sonra A ve D tuşlarını bizi hızlandırıp, yönlendirmesi için kullanacağız. W tuşuna basılıp hız kazandıktan sonra artık space tuşuna basılı tutacağız ve bunny yaptığımız süre boyunca elimizi space tuşundan çekmeyeceğiz. Bunun sebebi ise otomatik bunny hop aktif edildiği için süre zıplayacağımız içindir.

Artık hız kazanıp sürekli zıplıyoruz, fakat bu bize yeterli olmayacaktır. Bundan sonra ise A tuşuna basılı tutarak ve Mouse kullanarak sola dönüyoruz. Bu şekilde sola dönerek bunny yapmaya başlayacaksınız. Elimizi A tuşundan çekip D tuşuna basılı tutarak ve Mouse yi sağa çevirip sağa doğru bunny yapmaya başlarız. Fakat Mouse sağa veya sola çevirilirken hızlı birşekilde çevrilmemelidir. Sakin ve yavaş bir biçimde ilk başta bunu yapmalısınız.

Bunları uygulayarak basit bir şekilde bunny yapmaya başladınız artık. Bundan sonra önemli olan bunnyi geliştirip çok daha hızlı ve seri şekilde yapmanız gerekmektedir. Bunun için de strafe yapmanız gerekir. A ya basılı tutup sola dönerken 1 – 2 sn içinde D ye basılı tutup sağa dönmemiz gerekir ve bunu sürekli olarak hızlı bir biçimde tekrarlarız.

BOT Benson Topluluk kurucusu ve bir yazılımcı.