/ TEKNOLOJI
  1. Teknoloji
  2. Müzik çalarlı Yandex ve fazlası

Müzik çalarlı Yandex ve fazlası

Türkiye’ye aniden giriş yapan ve bir anda Google‘ın tahtına göz diken yeni arama motoru olan Yandex neden bu kadar çok sevildi dersiniz?

Sempatik bir arama motoru olması onu en iyisi yapabilecek mi acaba? Aklımızda bir sürü sorular birikmiş şekilde beklemekteyiz.Webmaster forumlarında kendi temsilcileri de üye olmuş durumdalar. Adı Bilge Bilir. Yandex Türkiye destek ekibinde. Kendisine webmaster forumlarında Yandex kategorilerinde rastlayabilirsiniz.

Arama motoru içerisinde müzik çalar bulunduruyor Yandex. Aranan şarkıcının adı ve şarkısını ar Yandex attığınızda player karşılıyor sizi. Gelişmiş teknolojiürünü olan Yandex arama motorunda 170 bin Türkçe şarkı ve 2.5 milyon yabancı şarkı dinlenebiliyor. Kullanıcıları için kısa sürede bir çok özelliği geliştirdiler ve şuanda kullanılmaktadır. Yandex.ru olarak Rusya’nın Google‘ı tanımını Yandex‘e yakıştırabiliriz. Zira Yandex Rusya‘da en çok kullanılan arama motoru.

Yandex Türkiye piyasasına çok hızlı bir şekilde girdi ve onlarca kişiye istihdam sağladı. Rusya’da Türkiye bölgesi için çalışan Türkler’de mevcut. Yandex, istatistiklere göre 1 milyondan fazla tekil ziyaretçiye ulaşmış. Söylentilere göre kısa zaman sonra Universal Music ve Sony‘nin portföyü de ulaşılabilir durumda olacakmış. Yandex‘inde Google Plus gibi bir sosyal ağ kurması planlanıyor mu acaba? Yandex sosyal medya kulvarında eminim kendisini gösterecektir.

Yandex büyük umutlarla Türkiye pazarına giriş yaptı. Bakalım Google‘a gerçekten rakip olacak mı? Bunu hep birlikte göreceğiz.