/ TEKNOLOJI
  1. Teknoloji
  2. Paravan domain ismi bulmakta ilginç bir yöntem

Paravan domain ismi bulmakta ilginç bir yöntem

Çoğunuz en önemli ana domaininizi beslemek için paravan sitesi yaparsınız.

Ve bu domain ismini seçerken illa ana beslemek istediğiniz domain ile aynı konuda veya keyword’de domain ismi seçersiniz. Bence bununla uğraşacağınıza size ufak bir ipucu seoteknik.net’ten herzaman ki gibi.

Daha açıklayıcı konuşalım peki. Diyelimki wikipedia.com diye bir domaininiz var ve paravan domain ismi arıyorsunuz wikipedia.com u beslemek için.

Şimdi klavyeye hızlı bir şekilde wikipedia.com yazın. Doğru yazdıysanız bu ismi yanlış yazana kadar tekrarlayın hızlı bir şekilde. Mesela bende ilk çıkan yanlış yazı: wilipedia.com oldu. Şimdi o domainin satın alınıp alınmadığına bakın. Muhtemelen alınmış göreceksiniz. Bunu niye anlatıyorum. Major sitelerin hepsinin bir yan sanayisi var. Yani daha açıklayıcı olmak gerekirse bu tip önemli domainleri klavyede hızlı bir şekilde yanlış yazana kadar denediğinizde ve böyle bir yanlış domain’in alınmadığını araştırıp gördüğünüzde mutlaka satın alın derim. Örneğin Youtube.com adına yaptığım denemelerde yazım hatası yaparak bulduğum bir domain’in alexa değeri 100 binlerdeydi. Domain sahibinin sitesi adına herhangi bir çalışma yapmadığı aşikar. Oturduğu yerden hit alıyor kısa ve öz. Sonra bu domain’den istediğiniz yere link verin ve hiçbirşey yapmadan hit alarak keyfini çıkarın.