Sanatınızı İcra Ederek Online Gelir Sağlama Yöntemleri

{{ page.title }}

Bir ressamsanız ya da bir karakalem çizeriyseniz bu 14 Şubat sizin için de bir kazanç makinasına dönüşebilir.

Kısaca önceki yazılarımızdan bahsetmek gerekirse; fotoğraflarınız ve yazılarınızdan nasıl para kazanabileceğinizi ilk yazımızda, program yazarak ve eğitim hazırlayarak para kazanma başlıklarını da ikinci yazımızda işledik. Dilerseniz öncelikli olarak ilk iki yazımızı inceleyiniz. Ve elbette serinin devamında haberdar olabilmek adına da sosyal medyadan BOT Benson’ı takip edeibilir veya e-mail aboneliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi asıl meselemiz olan online para kazanma sanatına dönecek olursak… Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere ben size burdaki yazılarımda mail okuyarak para kazanmayı, e-kitap satarak para kazanmayı filan anlatmıyorum. Bunlar genellikle zincir sistemler olduğu için tavsiye de etmiyorum. Çünkü zincir sistemlerde genellikle üst halkalar kazanırken alttakiler sadece debelenmekle kalırlar. Sadece bu sebepten bile tavsiye etmeyebilirim ancak bu sistemler üzerine daha detaylı bir yazıyı daha sonra yazmak üzere erteliyorum.

Sanatınızdan Online Gelir Elde Edin

Bir sanatçıysanız, online kazanç sağlamak sizin için en kolay gelir elde etme yollarından bir tanesi olacaktır. Bir müzisyenseniz, yaptığınız şarkıları satabileceğiniz gibi, kişiye özel şarkı yaparak bunun satışını yapan sanatçıları da görmek mümkün online piyasada. Kişiye özel şarkı yapımı konusunda bir tavsiye de verebilirim kazancınızı artırmaya yönelik; 14 Şubat herkes için bir gelir kaynağı olabilir. Bunun sözlerini yazması, bestesini yapması filan zahmetli iş olabilir. Beste konusunda bir şey diyemem ama söz yazımı konusunda ben problem yaşamıyorum. Eğer siz elde edeceğiniz gelirin bu çalışmalara değmeyeceğini düşünüyorsanız, haklı olabilirsiniz. Beste konusunda fikir edinmeden bir şey söylemem zor olur.

Bir ressamsanız ya da bir karakalem çizeriyseniz bu 14 Şubat sizin için de bir kazanç makinasına dönüşebilir. İnsanlar sevgilileri için hoş bir hediye olarak, karakalem çizimlerine ya da sizin tablolarınıza ihtiyaç duyabilirler. Bir kaç ilan sitesinde bu konuda ilan açarak müşteri toplamanız mümkün. Bunun yanında ilan sitelerine ek olarak, e-ticaret sitelerini ve büyükforum sitelerini kullanmanız da mümkündür.

Bir hat sanatçısıysanız bundan da gelir elde edebilirsiniz. Yakın zamanda bir webmaster forumundan hat sanatıyla hazırlanan ve arka planında da hoş bir fotoğraf yer alan bir ürün satın aldım. Benim gibi bu ürünlere talip olabilecek pek çok insan olduğu da tecrübeyle sabit. Çünkü aldığım ürünü, üzerinden iki gün geçmeden başka bir forum kullanıcısı satın almak istedi.

Aklıma gelenleri ben sıraladım. Elbette başka sanatlardan da online kazanç sağlamak mümkün olacaktır. Zaten bileğinizde bir sanatçı bileziği olduğunu düşünürsek; size gereken tek şey biraz azim ve birazcık da pazarlama kabiliyeti. Bunlar da olduktan sonra sanatınızı icra ederek online bir ek gelir yaratmanız sizin için çok kolay olacaktır. “Ben sanatımı ticaret konusu yapmam.” diyorsanız fikrinize saygı duyarım elbette

Bugünkü yazımın biraz kısa olduğunun farkındayım değerli BOT Benson takipçileri ancak bir sonraki yazımda bunu telafi etmeye çalışacağım. Bugünlük affınıza sığınıyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Bir sonraki yazıda buluşuncaya değin hoşça kalın.

BOT Benson Topluluk kurucusu ve bir yazılımcı.